LLG2W331MELA45
Mfr.Part #
LLG2W331MELA45
Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Stock
41
In Stock :
41
Leakage Current :
1.15mA
Voltage - Rated DC :
450V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Tolerance :
±20%
Published :
2009
Mount :
Through Hole
Test Frequency :
120Hz
Height Seated (Max) :
1.850 47.00mm
Capacitance :
330µF
Diameter :
25mm
Ripple Current @ Low Frequency :
1.95A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency :
2.7885A @ 50kHz
Number of Pins :
Ripple Current :
1.95A
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Tan Delta :
0.2
Height :
45mm
Lead Pitch :
10mm
Datasheets
LLG2W331MELA45
Nichicon LLG2W331MELA45
LLG 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.95A 0.984Dia 25.00mm -25°C~85°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In