KTR03EZPF2200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KTR03EZPF2200
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 220 OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Reference Standard :
TS 16949
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Resistance :
220Ohm
Height :
558.8μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition :
Thick Film
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Feature :
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
350V
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Series :
KTR
Datasheets
KTR03EZPF2200
ROHM Semiconductor KTR03EZPF2200
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 220Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C