KRM31KR72A225KH01L
Mfr.Part #
KRM31KR72A225KH01L
Description
CAP CER MLCC
Package / Case :
Length :
3.2mm
Thickness :
2.7mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric :
X7R
Width :
1.6mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
2.2μF
Murata Electronics KRM31KR72A225KH01L
2.2μF Ceramic Capacitor 1206