KRM31KC8YA106KH01L
Mfr.Part #
KRM31KC8YA106KH01L
Description
CAP CER MLCC
Thickness :
2.7mm
Package / Case :
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated DC :
35V
Length :
3.2mm
Width :
1.6mm
Dielectric :
X6S
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Murata Electronics KRM31KC8YA106KH01L
10μF Ceramic Capacitor 1206
KRM31KC8YA106KH01L Overview
Ceramic capacitor runs on voltage of 35V - Rated DC.
KRM31KC8YA106KH01L Features
with the voltage - Rated DC of 35V