KRM31KR71H225KH01L
Mfr.Part #
KRM31KR71H225KH01L
Description
CAP CER MLCC
Stock
41
In Stock :
41
10 Weeks
Length :
3.2mm
Width :
1.6mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated DC :
50V
Dielectric :
X7R
Capacitance :
2.2μF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
1206
Thickness :
2.7mm
Murata Electronics KRM31KR71H225KH01L
2.2μF Ceramic Capacitor 1206
KRM31KR71H225KH01L Overview
The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
KRM31KR71H225KH01L Features
with the voltage - Rated DC of 50V