KRM21FR61E226MFA1L
Mfr.Part #
KRM21FR61E226MFA1L
Package / Case
SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22UF 25V X5R SMD
Thickness :
1.9mm
Series :
KRM
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Style :
J-Lead
Length :
2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
X5R
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
SMD, J-Lead
Width :
1.25mm
Size / Dimension :
0.087Lx0.049W 2.20mmx1.25mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
22µF
Temperature Coefficient :
X5R
Voltage - Rated :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Murata Electronics KRM21FR61E226MFA1L
KRM 22μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.087Lx0.049W 2.20mmx1.25mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC SMD, J-Lead