KRM21ER61C106KFA1K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
KRM21ER61C106KFA1K
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Width :
1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
X5R
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Length :
2mm
Thickness :
1.8mm
Capacitance :
10μF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
16V
Murata Electronics KRM21ER61C106KFA1K
10μF Ceramic Capacitor 0805