KRM21ER61C106KFA1L
Mfr.Part #
KRM21ER61C106KFA1L
Description
CAP CER MLCC
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated DC :
16V
Package / Case :
Length :
2mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Width :
1.25mm
Thickness :
1.8mm
Murata Electronics KRM21ER61C106KFA1L
10μF Ceramic Capacitor 0805
KRM21ER61C106KFA1L Overview
This device can operate on voltage - Rated DC of 16V.
KRM21ER61C106KFA1L Features
with the voltage - Rated DC of 16V