KRM21FC81E106KFA1L
Mfr.Part #
KRM21FC81E106KFA1L
Description
CAP CER MLCC
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric :
X6S
Capacitance :
10μF
Width :
1.25mm
Thickness :
1.9mm
Length :
2mm
Package / Case :
Datasheets
KRM21FC81E106KFA1L
Murata Electronics KRM21FC81E106KFA1L
10μF Ceramic Capacitor 0805
KRM21FC81E106KFA1L Overview
Ceramic capacitor runs on voltage of 25V - Rated DC.
KRM21FC81E106KFA1L Features
with the voltage - Rated DC of 25V