KRM21ER61E106KFA1L
Mfr.Part #
KRM21ER61E106KFA1L
Description
CAP CER MLCC
Stock
680
In Stock :
680
Width :
1.25mm
Thickness :
1.8mm
Capacitance :
10μF
Length :
2mm
Voltage - Rated DC :
25V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Package / Case :
0805
Murata Electronics KRM21ER61E106KFA1L
10μF Ceramic Capacitor 0805
KRM21ER61E106KFA1L Overview
With the voltage 25V, it is capable of operating.
KRM21ER61E106KFA1L Features
with the voltage - Rated DC of 25V