K122M15X7RK5UH5
Mfr.Part #
K122M15X7RK5UH5
Description
CAP CER 1200PF 200V X7R RADIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Packing Method :
Ammo Pack
Height :
4mm
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
200V
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Through Hole
Thickness :
2.6mm
Tolerance :
±20%
Depth :
2.5mm
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
CERAMIC CAPACITOR
Lead/Base Style :
Formed Leads
Capacitance :
1200pF
Datasheets
K122M15X7RK5UH5
Vishay K122M15X7RK5UH5
Mono-Kap™ K 1200pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial