K122J20C0GH53H5
Mfr.Part #
K122J20C0GH53H5
Description
CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 RAD
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
5.0038mm
Depth :
3.2mm
Lead Style :
Formed Leads
Capacitance :
1200pF
Lead/Base Style :
Formed Leads
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Pitch :
5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Length :
5mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Published :
Datasheets
K122J20C0GH53H5
Vishay K122J20C0GH53H5
Mono-Kap™ K 1200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial