K122J20C0GH5TL2
Mfr.Part #
K122J20C0GH5TL2
Description
CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 RAD
Depth :
3.2mm
Size Code :
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1200pF
e3
Packing Method :
TR
Length :
5mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Lead Style :
Straight
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Datasheets
K122J20C0GH5TL2
Vishay K122J20C0GH5TL2
Mono-Kap™ K 1200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial