K122J15C0GF5UL2
Mfr.Part #
K122J15C0GF5UL2
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 RAD
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1200pF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
Ammo Pack
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
HTS Code :
Lead Pitch :
2.4892mm
Depth :
2.5mm
Lead Style :
Straight
Length :
4mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm