K122J15C0GF5TH5
Mfr.Part #
K122J15C0GF5TH5
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 RAD
Ceramic Capacitors
Lead/Base Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
4mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Depth :
2.5mm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Through Hole
Packing Method :
TR
Capacitance :
1200pF
Datasheets
K122J15C0GF5TH5
Vishay K122J15C0GF5TH5
Mono-Kap™ K 1200pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial