K122M10X7RF5UL2
Mfr.Part #
K122M10X7RF5UL2
Description
CAP CER 1200PF 50V X7R RADIAL
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Lead Style :
Straight
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.3mm
Height :
3.6mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Capacitance :
1200pF
Datasheets
K122M10X7RF5UL2
Vishay K122M10X7RF5UL2
Mono-Kap™ K 1200pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial