K122M10X7RF5TL2
Mfr.Part #
K122M10X7RF5TL2
Description
CAP CER 1200PF 50V X7R RADIAL
500μm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
2.4892mm
Height :
3.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Tolerance :
±20%
Terminal Shape :
Wire
Terminal Pitch :
2.5mm
Mono-Kap™ K
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1200pF
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Depth :
2.3mm
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Size Code :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
X7R
Lead Style :
Straight
Datasheets
K122M10X7RF5TL2
Vishay K122M10X7RF5TL2
Mono-Kap™ K 1200pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial