K122M10X7RF5TH5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K122M10X7RF5TH5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 50V X7R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size Code :
Capacitance :
1200pF
Lead/Base Style :
Formed Leads
HTS Code :
Lead Pitch :
5.0038mm
Diameter :
500μm
Series :
Mono-Kap™ K
Dielectric Material :
Ceramic
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
2.3mm
Terminal Shape :
Wire
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Multilayer :
yes
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Package / Case :
Radial
Mount :
Through Hole
Temperature Characteristics Code :
X7R
Pbfree Code :
yes
Height :
3.6mm