K122K20C0GH5UH5
Mfr.Part #
K122K20C0GH5UH5
Description
CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 RAD
Depth :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Terminal Pitch :
5mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Length :
5mm
Package / Case :
Radial
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
ROHS3 Compliant
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Style :
Formed Leads
Packaging :
Tape and Box (TB)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1200pF
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
K122K20C0GH5UH5
Vishay K122K20C0GH5UH5
Mono-Kap™ K 1200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial