K122K20C0GH5TH5
Mfr.Part #
K122K20C0GH5TH5
Description
CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1200pF
Height Seated (Max) :
0.299 7.60mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Terminal Pitch :
5mm
Lead Style :
Formed Leads
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Length :
5mm
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
K122K20C0GH5TH5
Vishay K122K20C0GH5TH5
Mono-Kap™ K 1200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial