K122K20C0GH53L2
Mfr.Part #
K122K20C0GH53L2
Description
CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 RAD
Terminal Pitch :
2.5mm
Depth :
3.2mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
2.4892mm
Published :
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Length :
5mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Straight
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
K122K20C0GH53L2
Vishay K122K20C0GH53L2
Mono-Kap™ K 1200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial