K122K15X7RK5UH5
Mfr.Part #
K122K15X7RK5UH5
Description
CAP CER 1200PF 200V X7R RADIAL
10 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
1 (Unlimited)
Height :
4mm
Diameter :
500μm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Depth :
2.5mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Thickness :
2.6mm
Temperature Coefficient :
X7R
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
HTS Code :
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Style :
Formed Leads
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
K122K15X7RK5UH5
Vishay K122K15X7RK5UH5
Mono-Kap™ K 1200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial