K122K15X7RK5TH5
Mfr.Part #
K122K15X7RK5TH5
Description
CAP CER 1200PF 200V X7R RADIAL
Capacitance :
1200pF
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Series :
Mono-Kap™ K
Thickness :
2.6mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Depth :
2.5mm
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
10 Weeks
Height :
4mm
Matte Tin (Sn)
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
5.0038mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
EAR99
Voltage - Rated DC :
200V
Lead Style :
Formed Leads
Dielectric Material :
Ceramic
Datasheets
K122K15X7RK5TH5
Vishay K122K15X7RK5TH5
Mono-Kap™ K 1200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial