K122K15X7RK53L2
Mfr.Part #
K122K15X7RK53L2
Description
CAP CER 1200PF 200V X7R RADIAL
Depth :
2.5mm
Wire
Height :
4mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Lead Pitch :
2.4892mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Length :
30mm
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
2
Diameter :
500μm
Lead Style :
Straight
Capacitance :
1200pF
Thickness :
2.6mm
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
K122K15X7RK53L2
Vishay K122K15X7RK53L2
Mono-Kap™ K 1200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial