K122K15X7RH5TL2
Mfr.Part #
K122K15X7RH5TL2
Description
CAP CER 1200PF 100V X7R RADIAL
yes
Diameter :
500μm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitance :
1200pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
4mm
Temperature Coefficient :
X7R
Size Code :
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness :
2.6mm
Depth :
2.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Style :
Straight
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Spacing :
0.098 2.50mm