K122K15C0GF5TH5
Mfr.Part #
K122K15C0GF5TH5
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 RAD
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
10 Weeks
Length :
4mm
Published :
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Packing Method :
TR
Lead Pitch :
5.0038mm
Depth :
2.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1200pF
EAR99
Lead/Base Style :
Formed Leads
Temperature Coefficient :
C0G NP0
HTS Code :
Voltage - Rated :
50V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Shape :
Wire
Dielectric :
C0G
Lead Style :
Formed Leads
Datasheets
K122K15C0GF5TH5
Vishay K122K15C0GF5TH5
Mono-Kap™ K 1200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial