IXCP40M35
Mfr.Part #
IXCP40M35
Package / Case
TO-220-3
Description
IC CURRENT REGULATOR TO220AB
e3
Supplier Device Package :
TO-220AB
Package Shape :
RECTANGULAR
Number of Terminations :
Mount :
Through Hole
Terminal Pitch :
2.54mm
Factory Lead Time :
25 Weeks
Base Product Number :
IXCP40
JESD-30 Code :
R-PSFM-T3
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
TO-220-3
Surface Mount :
No
Accuracy :
Terminal Position :
Single
Current - Output :
40mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Input :
Function :
Current Regulator
NOT SPECIFIED
Terminal Form :
Base Part Number :
IXC*40M
Supply Current-Max (Isup) :
44mA