IXCP10M35S
Mfr.Part #
IXCP10M35S
Package / Case
TO-220-3
Description
IC CURRENT REGULATOR TO220AB
Current - Output :
10mA
Tube
Factory Lead Time :
25 Weeks
Sensing Method :
Terminal Position :
Single
NOT SPECIFIED
Terminal Form :
THROUGH-HOLE
Base Part Number :
IXC*10M
Terminal Pitch :
2.54mm
Supply Current-Max (Isup) :
15mA
Series :
IXC
Analog IC - Other Type :
ANALOG CIRCUIT
Voltage - Input :
Supplier Device Package :
TO-220AB
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Base Product Number :
IXCP10
JESD-30 Code :
R-PSFM-T3
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Number of Terminals :
3
Supply Voltage :
10V