IXCP10M35A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IXCP10M35A
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
TO-220-3
Datasheet
Download
Description
IC CURRENT REGULATOR TO220AB
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Current Regulation/Management
IXYS Corporation
Accuracy :
Qualification Status :
Not Qualified
JESD-30 Code :
R-PSFM-T3
Product Status :
Obsolete
Published :
Number of Functions :
1
Factory Lead Time :
25 Weeks
Number of Terminations :
3
Package / Case :
TO-220-3
Number of Terminals :
3
Current - Output :
10mA
Package :
Tube
HTS Code :
Series :
IXC
Terminal Position :
Single
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tube
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
not_compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Base Part Number :
IXC*10M
Surface Mount :
No
Package Shape :
RECTANGULAR
Base Product Number :
IXCP10
Terminal Pitch :
2.54mm
Supply Current-Max (Isup) :
11.8mA
Pin Count :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
Operating Temperature :
-55°C~150°C