NSI45030AT1G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NSI45030AT1G
Manufacturer
onsemi
Package / Case
SOD-123
Datasheet
Download
Description
IC LED DRIVER LINEAR SOD-123
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Current Regulation/Management
Power Dissipation :
460mW
Multiplexed Display Capability :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Supply Current :
33mA
Min Input Voltage :
0V
Length :
2.69mm
Max Power Dissipation :
463mW
Terminal Form :
Gull wing
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Input Voltage :
45V
Nominal Input Voltage :
45V
Accuracy :
±10%
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount
Sensing Method :
High/Low-Side
Factory Lead Time :
8 Weeks
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Contact Plating :
Tin
Switching Frequency :
1MHz
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Halogen Free :
Halogen Free
Number of Outputs :
1
Package / Case :
SOD-123
ECCN Code :
EAR99
Interface IC Type :
LED DISPLAY DRIVER
Number of Terminations :
2
Number of Segments :
32
Width :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Base Part Number :
NSI45030A
Terminal Position :
Dual
Function :
Current Regulator
Height :
1.12mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Current per Channel :
30mA