NSI45060DDT4G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NSI45060DDT4G
Manufacturer
onsemi
Package / Case
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet
Download
Description
IC LED DRIVER/REG CCR DPAK
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Current Regulation/Management
Terminal Pitch :
2.29mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Terminations :
3
Terminal Form :
Gull wing
Number of Segments :
1
Current - Output :
100mA
Sensing Method :
High/Low-Side
Multiplexed Display Capability :
No
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Width :
6.095mm
Interface IC Type :
LED DISPLAY DRIVER
Voltage - Input :
45V
Length :
6.54mm
JESD-30 Code :
R-XSSO-G3
Terminal Finish :
MATTE TIN
Accuracy :
±15%
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Pbfree Code :
yes
Function :
Current Regulator
Package / Case :
Height Seated (Max) :
2.38mm