HV73V1JTTD1002F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV73V1JTTD1002F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 10K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
HV73V
Feature :
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
10kOhm
Composition :
Thick Film
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
HV73V1JTTD1002F
KOA Speer Electronics, Inc. HV73V1JTTD1002F
HV73V Series, Thick Film, 10kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C