HV733ATTE913G
Mfr.Part #
HV733ATTE913G
Description
RES 91K OHM 2% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Tolerance :
±2%
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated DC :
3kV
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Resistance :
91kOhm
Voltage - Rated :
3kV
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
9 Weeks
Height :
600μm
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Series :
HV73
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm