HV733ATTE564G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV733ATTE564G
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 560K OHM 2% 1W 2512
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Voltage - Rated :
3kV
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Feature :
High Voltage, Moisture Resistant
Voltage - Rated DC :
3kV
Series :
HV73
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Weight :
40.511469mg
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Power Rating :
1W
Surface Mount :
yes
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Tolerance :
±2%
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
560kOhm
Height :
600μm
Datasheets
HV733ATTE564G
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ATTE564G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 560kOhm, ±2%, -55°C~155°C