HV733ARTTE4704F
Mfr.Part #
HV733ARTTE4704F
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Power (Watts) :
1W
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Brand :
KOA Speer
Voltage Rating :
3 kV
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Termination Style :
SMD/SMT
Application :
High Voltage
Number of Terminations :
2
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Supplier Device Package :
Series :
HV73-RT
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Length :
6.3 mm
Package :
Digi-Reel?
Failure Rate :
Technology :
Thick Film
KOA Speer
Ratings :
Height :
0.6 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1 W
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Product Status :
Active
Product Type :
Thick Film Resistors
Subcategory :
Resistors
Width :
3.1 mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Reel
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Resistance :
4.7 MOhms
RoHS :
Details
Mounting Style :
PCB Mount
Datasheets
HV733ARTTE4704F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ARTTE4704F
HV73-RT Series, Thick Film, 4.7 MOhms, 1W, ±1%, -55°C ~ 155°C