HV733ARTTE2324F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV733ARTTE2324F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
1W
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Ratings :
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Failure Rate :
Resistance :
2.32 MOhms
Length :
6.3 mm
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Voltage Rating :
3 kV
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Technology :
Thick Film
Number of Terminations :
2
Height :
0.6 mm
Series :
HV73-RT
Packaging :
Reel
Package :
Digi-Reel?
Width :
3.1 mm
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Supplier Device Package :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
RoHS :
Details
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1 W
Mounting Style :
PCB Mount
Subcategory :
Resistors
Brand :
KOA Speer
Product Type :
Thick Film Resistors
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
KOA Speer
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Application :
High Voltage
Datasheets
HV733ARTTE2324F
KOA Speer Electronics, Inc. HV733ARTTE2324F
HV73-RT Series, Thick Film, 2.32 MOhms, 1W, ±1%, -55°C ~ 155°C