HV732ARTTD136J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV732ARTTD136J
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
HIGH VOLTAGE (ANTI-SULFUR)
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Technology :
Thick Film
Package :
Digi-Reel?
Packaging :
MouseReel
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Features :
Anti-Sulfur, High Voltage
Number of Terminations :
2
Series :
HV73-RT
Application :
High Voltage
Resistance :
13 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Product Type :
Thick Film Resistors
KOA Speer
Tolerance :
±5%
Mounting Style :
PCB Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Length :
2 mm
Subcategory :
Resistors
Voltage Rating :
400 V
Product Status :
Active
Width :
1.2 mm
Ratings :
Brand :
KOA Speer
Height :
0.5 mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Composition :
Thick Film
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Datasheets
HV732ARTTD136J
KOA Speer Electronics, Inc. HV732ARTTD136J
HV73-RT Series, Thick Film, 13 MOhms, 0.25W, 1/4W, ±5%, -55°C ~ 155°C