HRG3216P-51R1-B-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-51R1-B-T5
Description
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1206 (3216 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
51.1Ohm