HRG3216P-4991-D-T1
Mfr.Part #
HRG3216P-4991-D-T1
Description
RES SMD 4.99K OHM 0.5% 1W 1206
Stock
88
In Stock :
88
yes
Case Code (Metric) :
3216
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
1206
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
1W
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
4.99kOhm
Susumu HRG3216P-4991-D-T1
HRG Series, Thin Film, 4.99kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C