HRG3216P-4641-D-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HRG3216P-4641-D-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 4.64K OHM 0.5% 1W 1206
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power Rating :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Height :
558.8μm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
4.64kOhm
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
HRG
Factory Lead Time :
20 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Tolerance :
±0.5%
Susumu HRG3216P-4641-D-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 4.64kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C