HRG3216P-3902-D-T1
Mfr.Part #
HRG3216P-3902-D-T1
Description
RES SMD 39K OHM 0.5% 1W 1206
Stock
471
In Stock :
471
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
200V
558.8μm
Case Code (Imperial) :
1206
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
3216
Power Rating :
1W
Published :
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
39kohm
Max Power Dissipation :
1W
Susumu HRG3216P-3902-D-T1
HRG Series, Thin Film, 39kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C