HRG3216P-3401-D-T5
Mfr.Part #
HRG3216P-3401-D-T5
Description
RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
558.8μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
3.4kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
Susumu HRG3216P-3401-D-T5
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 3.4kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C