HCHP2512K1201FBT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HCHP2512K1201FBT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
RES SMD THICK FILM 2512
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
35 Weeks
Resistance :
1.2kOhm
Max Operating Temperature :
155°C
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
1%
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thick Film
Datasheets
HCHP2512K1201FBT
Thick Film, 1.2kOhm, 1%,