ESR25JZPJ754
Mfr.Part #
ESR25JZPJ754
Description
RES SMD 750K OHM 5% 2/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.66W
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.667W 2/3W
Construction :
Chip
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
750kOhm
Datasheets
ESR25JZPJ754
ROHM Semiconductor ESR25JZPJ754
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 750kOhm, 0.667W 2/3W, ±5%, -55°C~155°C