ESR25JZPF6R80
Mfr.Part #
ESR25JZPF6R80
Description
RES SMD 6.8 OHM 1% 2/3W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.66W
Resistance :
6.8Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reference Standard :
TS 16949
Height :
660.4μm
Power (Watts) :
0.667W 2/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Published :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
ESR25JZPF6R80
ROHM Semiconductor ESR25JZPF6R80
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 6.8Ohm, 0.667W 2/3W, ±1%, -55°C~155°C