ESR18EZPJ913
Mfr.Part #
ESR18EZPJ913
Description
RES SMD 91K OHM 5% 1/2W 1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
333mW
Resistance :
91kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height :
660.4μm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Reference Standard :
TS 16949
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±5%