ERA-3VRW8201V
Mfr.Part #
ERA-3VRW8201V
Description
RES 8.2K OHM 0.05% 1/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance Tolerance :
± 0.05%
Voltage Rating :
75V
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
8.2kOhm
Resistance (Ohms) :
8.2kOhm
Package / Case :
Product Length :
1.6mm
Power (Watts) :
0.1W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±10ppm/K?
Power Rating :
100mW
Qualification :
AEC-Q200
Product Width :
0.85mm