ERA-3VRW6802V
Mfr.Part #
ERA-3VRW6802V
Description
RES 68K OHM 0.05% 1/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Product Length :
1.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Qualification :
Power Rating :
100mW
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Tolerance :
±0.05%
Voltage Rating :
75V
Resistance :
68kOhm
Product Width :
0.85mm
Power (Watts) :
0.1W
Package / Case :
Resistance Tolerance :
± 0.05%
Resistance (Ohms) :
68kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/K?