ERA-3VRW6801V
Mfr.Part #
ERA-3VRW6801V
Description
RES 6.8K OHM 0.05% 1/8W 0603
Power (Watts) :
0.1W
Product Width :
0.85mm
Voltage Rating :
75V
Resistance Tolerance :
± 0.05%
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.05%
Package / Case :
Product Length :
1.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance (Ohms) :
6.8kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/K?
Resistance :
6.8kOhm