ERA-3VRW2702V
Mfr.Part #
ERA-3VRW2702V
Description
RES 27K OHM 0.05% 1/8W 0603
Package / Case :
Product Width :
0.85mm
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W
Resistance (Ohms) :
27kOhm
Product Length :
1.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance Tolerance :
± 0.05%
Voltage Rating :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/K?
Qualification :
AEC-Q200
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Resistance :
27kOhm
Tolerance :
±0.05%